Bireysel Emeklilik Yatırım Fonlarımız

Finans Portföy tarafından yönetilen birbirinden avantajlı yatırım fonlarımız birikimlerinize değer katıyor!

 
Bireysel emeklilik sistemindeki birikimlerin yatırım fonu olarak kullanıldığı bireysel emeklilik fonları, Cigna Finans BES katılımcılarına uzman portföy yöneticileri ile hizmet sağlıyor.
Bireysel emeklilik yatırım fonları, sadece bireysel emeklilik sistemine katılanların kullanabildiği bir finans aracı olarak öne çıkıyor. Bireysel emeklilik fon seçimi için öncelikle katılımcının tercih ettiği risk düzeyini belirlemesi gerekiyor. Cigna Finans'ın sunduğu emeklilik fonu seçenekleri arasında düşük-orta-yüksek riskli birçok yatırım seçeneği bulunuyor.

Bireysel Emeklilik Fonları

Katılım Standart Emeklilik Yatırım Fonu
Orta-3

Fon portföyünde ağırlıklı olarak TL cinsinden ihraç edilen gelir ortaklığı senetleri ve kira sertifikaları ile sınırlı oranda da değişen piyasa koşullarına göre katılım bankacılığına uygun ortaklık payları yer alır.Fon hem sermaye kazancı hem de kar payı geliri elde etmeyi hedefleyen bir fondur.

Para Piyasası EYF
Düşük-1

Düşük riske sahip olan fon yatırım stratejisini belirleyen en temel özellik fon fiyatında istikrar sağlamak ve birikimlerin değerini korumaktır.

İkinci Değişken EYF
Orta/Yüksek-4

Fon, uzun vade perspektifiyle, orta-yüksek risk düzeyinde, yüksek reel getiri performansı hedefiyle hareket eder.

Kamu Borçlanma Araçları EYF
Orta-3

Fon, orta ve uzun vadeli bir bakış açısıyla, kısa vadede oluşabilecek fiyat dalgalanmalarını kabul ederek, kamu borçlanma araçlarındaki reel getiriden yararlanmak hedefiyle hareket eder, faiz değişikliklerinin yaratacağı fırsatlardan yararlanabilmeyi amaçlar.

Birinci Değişken EYF
Orta-3

Fon, uzun vade perspektifiyle, orta risk düzeyinde, reel getiri performansı hedefiyle hareket eder.

Standart EYF
Orta-3

Fon, sisteme giriş aşamasında herhangi bir fon tercihinde bulunmayan kişilerin birikimlerini, yatırıma yönlendirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Birinci Hisse Senedi EYF
Yüksek-6

Gerek içerdiği ortaklık payı oranı, gerekse yönetim stratejisindeki aktiflik nedeni ile fon payı fiyatında hızlı ve sert değişimler olma ihtimali fazla olan Fon, aynı özellik sebebi ile uzun vadede yüksek sermaye artışı sağlayabilecek bir üründür. Yatırım stratejisini ağırlıklı olarak piyasa zamanlaması ile belirleyen Fon, bu felsefeye bağlı olarak portföy dağılımında hızlı ve kısa vadeli değişiklikler yapabilmektedir.

Fon Performansları

Bireysel Emeklilik yatırım fonlarımızı karşılaştırın.

Bültenlerimiz

Periyodik bültenlerimizi inceleyin.

Kamuyu Sürekli Bilgilendirme Formları
Finans Portföy

Yepyeni yatırım fırsatlarının kapılarını aralayın.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.